13 võimalust rühti parandada

Hea rühi eelduseks on tugev luustik ja treenitud lihased, eriti oluline on kõhulihaste treenimine. Raske kandam tuleb alati jaotada kahe käe vahel võrdselt, et selga mitte ühele poole venitada, seljakoti kandmine tuleb rühile kasuks. Eriti lapsed ja vanemad inimesed peaksid seda kasutama. Magamiseks on parim kõvapoolne siledapinnaline ase, et lülisamba kõverused oleksid loomulikus asendis. Tähtis on õigesti seista, eriti kui pikemat aega on vaja seda teha ja rühile tuleb kasuks, kui kõht siis sisse tõmmata. Pikemat aega istudes tuleb samuti jälgida asendit, vahepeal on kindlasti vaja püsti tõusta ja õlaringe teha või end sirutada.

Rühti tuleks vaadata, kui harjumuspärast ja sundimatut keha hoiakut seismisel, käimisel ja istumisel. Hea rüht on oluliselt tähtis vaimse ja füüsilise tervise hoidmisel, sest mõjutab eluenergia liikumist kehas. Väikesed kõrvalekalded ja väike asümeetria on keha puhul siiski loomulik ja normaalne. Füüsiline liikumine ja kehaline aktiivsus aitavad hoida paremat rühti. Õige kehaasendi säilitamiseks tasub oma asendit aeg-ajalt kontrollida, seda saab teha näiteks seina ääres seistes ja kukalt, õlgu ning puusi seina vasta surudes. Head rühti aitab hoida ka kõndimine raamatut ilma käte abita pea peal hoides.




Võtteid rühi kontrollimiseks ja parandamiseks:

1. Tuleb jälgida kehahoiakut, pea peaks olema otse, lõug otse ette või pisut allapoole.

2. Väga oluline on kontrollida õlavööd. Õlad peaksid olema veidi tahapoole lükatud ja allapoole tõmmatud, õlavöö peaks olema pingevaba. Pinges õlad ja turi muudavad kaela lühikeseks ja tekitavad küüru selga. Ka nutiseadmete mõjul kipub tekkima küür turjale. Õlaringid ja väikesed harjutused õlavööle aitavad õlavööd lõdvestada.

3. Kõndimisel ja seismisel peaksid käsivarred olema peaaegu vastu keha ja randmed seejuures sirged.




4. Seistes tuleb kõhulihased tõmmata pingule, kõht ei tohi olla punnis. Nii kaob liigne seljanõgusus ja selg võtab loomuliku ning õige asendi.

5. Seistes tuleb ka tuharalihased hoida kerges pinges ja pisut kokkusurutud asendis.

6. Puusa- ja põlveliigesed on vaja hoida väheke painutatult, nii on jalalihased tasakaalustatud ega ole liiga pinges.

7. Keha raskus peaks mõlemale jalale olema võrdne. Kui käed on puusas, siis ülakeha raskus võetakse ära.

8. Keha raskus peab langema mõlema labajala välimisele servale, varbad tuleb suruda vastu maad. Kingataldade kulumise järgi saab kontrollida, kas koormus on õige.




9. Istuda tuleb selg sirge, mitte kõverdatud või küljele keeratud. Pikemaajalisel istumisel tuleb vahepeal tõusta, teha kükke, õlaharjutusi või end sirutada. Pikalt istudes on õige asend jalatallad vastu maad ja jalad pisut laiali.

10. Istudes peaks olema keha ja reie ning reie ja sääre ning sääre ja labajala vahel täisnurk.

11. Lülisamba nimmenõgusus tuleb õigesti seada, kui on võimalik reguleerida tooli seljatuge. Kui tooli reguleerida ei saa, võib asetada nimmepiirkonda sobiva suurusega padja. Keharingid aitavad ülakeha ja selgroogu paindlikumana hoida.




12.  Kahjulik on istuda pikemat aega jalg üle põlve, see takistab vereringet. Liiga pikk ühes poosis istumine mõjub halvasti just jalgade vereringele.

13. Selja paindlikkust tõstab, kui teha harjutusi tennisepalliga. Jalataldu saab mudida tennisepalli peal kordamööda.

Aeg-ajalt on vaja iga päev endale meelde tuletada, et rüht oleks õige.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku? + Millest räägib Sinu nimi?


Isikuhoroskoobid


Päikesepüüdja: öökull


Vaasid (2 tk)


Tassid (6 tk) (560 ml)


Taldrikud (25 cm) (4 tk)


Taro kaardid: Jack-O’-Lantern (ainult kaardid)


Kõrvarõngad: rebased


Söögiriistade komplekt (30 tk) - Villeroy & Boch


Multitööriist: Victorinox 29-osaline


Kaelakee: elu puu



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused